Du er her:
  • Home
  • Pressklipp
  • Mogán restaurerer vandringsstien Los Azulejos – Veneguera
Området Los Azulejos

Mogán restaurerer vandringsstien Los Azulejos – Veneguera

Stien er nå trygg og godt skiltet


Den nye traséen, finansiert med 42 744,80 € fra programmet for utvikling av landdistrikter FEADER 2014-2020, snor seg gjennom Veneguera, Pinar de Ojeda og flere daler; klatrer opp klippene i Inagua-Ojeda-Pajonales-massivet, går langs dammene Las Arenas og Azul, når Llano de la Bruma og, etter Los Quemados og El Roque, krysser veien GC-200 før den munner ut i sentrum av Veneguera.

Den er også en del av GR-139, kobler seg til biosfærereservatet og tilbyr to hovedveier pluss fire varianter som fører til Cruz de San Antonio, Barranquillo Andrés, Arguineguín og Mogán-stranden.

ovenfor Los Azulejo
Fra stien rett ovenfor Los Azulejos, stedvis litt bratt, men grei å gå.

For å gjenopprette den opprinnelige stien ryddet arbeiderne vegetasjonen til den var minst 80 centimeter bred, jevnet ut områder med løse steiner, satte opp trappetrinn av behandlet tre på eroderte strekninger, gjenopprettet belegningsstein og gjenoppbygde ødelagte murer med materialer fra området. Ruten har også veivisere, markører, rekkverk, skilt med anbefalinger og QR-koder om offentlig transport. 

Rådmann Ernesto Hernández, i Mogan kommune, understreker at stien, som er beregnet på turgåere med middels erfaring, var «i elendig forfatning» og at tiltaket øker sikkerheten for de som bruker den.

Vill ni vandra på Gran Canaria läs vår:  vandringsguide

Abonner på oppdateringer

Få siste nytt fra Dag&Natt direkte på e-post

Ikke gå glipp av noen nyheter!

Varsler til e-posten din når vi publiserer nye artikler.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring for mer info.