Du er her:
Brandmän i arbete

En bygning under oppføring har rast sammen i Madrid

Minst to personer savnet og åtte skadet etter rasulykke ved hotellbygging i Ópera midt i sentrum av Madrid


Brannvesenet arbeider med å sikre området, og Madrids kommunepoliti er på stedet med droner og hundepatruljer for å identifisere mulige savnede personer. I tillegg er trafikken stengt fra Calle de Bailén til Puerta del Sol, skriver avisen ABC.

Det ser ut til at bygningen som raste sammen var under renovering for å bli omgjort til et 4-stjerners hotell.

     -«Vi følger med på den delvise kollapsen av flere etasjer i en bygning under oppføring i Calle Hileras», har Madrids ordfører José Luis Martínez-Almeida skrevet på sine sosiale medier. Madrids innenriksminister Carlos Novillo er på vei til ulykkesstedet.

     -Bygningen var under renovering for å bli omgjort til et firestjerners hotell. En arbeider som jobbet på stedet sier at «det kan ha vært opptil 40 personer inne i bygningen. Da bygningen raste sammen, hørte vi en lyd fra taket, og så kom det bare en røyksky», sier en av arbeiderne, som ikke ønsker å oppgi navnet sitt, til avisen El Pais.

Churreria San Gines i Madrid

Abonner på oppdateringer

Få siste nytt fra Dag&Natt direkte på e-post

Ikke gå glipp av noen nyheter!

Varsler til e-posten din når vi publiserer nye artikler.

Vi spammer ikke! Les vår personvernerklæring for mer info.